Copyright C 2008 - 2017 by Łukasz Jasiński   •   All Rights reserved   •   E-Mail: spsarnowo@tlen.pl
Bal karnawałowy
Koniec I semestru oprócz wystawiania ocen, wszelkich podsumowań i wywiadówek oznacza również czas na tradycyjną, karnawałową zabawę. W tym roku odbyła się ona w naszej szkole w sobotę 10  lutego. Organizacją całej imprezy zajęły się jak każdego roku panie: Katarzyna Ziomkowska i Magdalena Wichrowska. Sala gimnastyczna zamieniła się w   salę balową udekorowaną kolorowymi balonami, bibułami, elfami i bałwankami zachęcając do zabawy. Rodzice zadbali, by uczestnikom balu, zarówno tym młodszym, jak i starszym,   nie zabrakło tak potrzebnej w tańcu energii, dlatego przygotowali mnóstwo pyszności. W przerwach miedzy tańcami tłoczno było w bufecie. Wszyscy bawili się znakomicie, bo dobry humor dopisywał zarówno dzieciom, wychowawcom, jak i   rodzicom. Dorośli bawili się wspólnie z   dziećmi. Były korowody, kółeczka i   tańce w  parach. Wszystkim do tańca przygrywał zespół SKANDAL, który zadbał o dobrą muzykę. W tym roku dzieci otrzymały prezenty z rąk pszczółki, biedronki, strażaka, klauna i innych bajkowych, śmiesznych postaci. Tegoroczna zabawa należała niewątpliwie do bardzo udanych.
Składamy serdeczne podziękowania dla Państwa Łucji i Romana Górniewicz, Rady Rodziców i wszystkich Mam i Tatusiów, którzy pomimo licznych obowiązków znaleźli czas, by włączyć się w przygotowanie tej corocznej imprez
y.                                                                                                                                              K. Ziomkowska


Dzień Babci i Dziadka

    W poniedziałkowe przedpołudnie 22 stycznia sala gimnastyczna naszej szkoły wypełniła się po brzegi wspaniałymi gośćmi.
Odwiedzili nas babcie i dziadkowie.W pięknie udekorowanej sali licznie zgromadzeni goście wysłuchali programu artystycznego, na który złożyły się wiersze, piosenki i tańce wykonane przez uczniów naszej szkoły począwszy od tych najmłodszych z oddziału przedszkolnego a skończywszy na tych najstarszych z klasy siódmej.Następnie wnuki przyznały wszystkim tytuły Super Babć i Super Dziadka .Na koniec dzieci wręczyły swoim gościom własnoręcznie wykonane laurki oraz drobne upominki. O słodki poczęstunek zadbały nieocenione Mamy, które przygotowały pyszne ciasta i herbatkę.Babcie i Dziadkowie wychodzili ze szkoły uśmiechnięci i bardzo zadowoleni.Dziękując za mile spędzony czas zapewniali,że za rok na pewno znów nas odwiedzą.
                                                                                                                                                     M. Andrzejewska

Wśród nocnej ciszy...Jasełka szkolne
     22 grudnia w naszej szkole odbyły się klasowe wigilie oraz Jasełka .W przedstawieniu wzięli udział uczniowie klasy trzeciej oraz klas starszych przygotowani przez panią katechetkę Alicję Kuśmirek oraz pana Tomka Tuszyńskiego .Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, której miał się narodzić Pan Jezus. Całość przedstawienia pokazująca scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców oraz aniołów przeplatana była kolędami i pastorałkami.Nasi młodzi aktorzy mieli możliwość uczestniczenia w tradycji, a także zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych.
      Kilka dni wcześniej, 16 grudnia nasi artyści zaprezentowali Jasełka na spotkaniu opłatkowym strażaków w remizie w Kazaniu za co zostali obdarowani upominkami od druhów ochotników.
                                                                                                                                                     M. Andrzejewska

Andrzejki

     Wszyscy wiemy, że Andrzejki są tradycją przekazywaną z pokolenia na pokolenie. W odległych czasach wierzono, że dzień 30 listopada, otwiera drzwi do nieznanej przyszłości. W dzisiejszych czasach są świetnym pomysłem na wesołą zabawę przy muzyce i wróżbach. W naszej szkole odbyły się one w czwartek, 30 listopada. Tego dnia , nasza szkoła tętniła życiem. Sala gimnastyczna  w ten wyjątkowy wieczór , zamieniła się  w salę balową.  Westernowo i w stylu country było na tej imprezie bo tematem przewodnim tym razem był ,,Dziki Zachód''. Dzieci przyszły na zabawę z pistoletami i inną bronią, w kapeluszach i pióropuszach- zależnie od tego, czy wcieliły się w kowbojów, kowbojki czy też Indian czy Indianki. Wodzirejami byli nauczyciele i rodzice, którzy chętnie przyłączyli się do zabawy. Były wróżby i konkursy. W czasie imprezy wybrano najlepsze stylizacje. W rywalizacji klas zwyciężyła klasa VII. Zaś wśród rodziców wszyscy byli najlepsi, zdobyli dyplom za odwagę, pomysłowość, kreatywność  i chęć zabawy z dziećmi i nauczycielami, za co serdecznie im dziękujemy. Organizatorkami szkolnego westernu były panie K. Ziomkowska i M. Wichrowska.

W tym roku podczas zabawy andrzejkowej odbył się kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez uczniów naszej szkoły i ich rodziców. Sprzedawane były również ciasteczka z wróżbami upieczone przez panią Agnieszkę Polak oraz zwierzaki skręcane przez panią Katarzynę Włodarzewską z balonów. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży zasilą konto WOŚP.
                                                                                                                                                       M. Andrzejewska

Ślubowanie

      23 listopada w murach naszej szkoły odbyła się uroczystość pasowania na ucznia i ślubowania przedszkolaka. Przedszkolaki uroczyście obiecały być grzeczne i słuchać się starszych. Pierwsza klasa, już poważniejsza, przysięgała wzorowo wywiązywać się z obowiązków ucznia i dbać o dobre imię szkoły.  Pani dyrektor Elżbieta Jażdżewska pasowała tradycyjnym ołówkiem  nowy szkolny "narybek". Przedszkolaki  pod czujnym okiem swojej wychowawczyni pani Magdaleny Wichrowskiej i wychowawczyni klasy pierwszej, pani Mirosławy Szczepaniak  przygotowały piękne przedstawienie. Były piosenki, wierszyki i mnóstwo uśmiechów rodziców, którzy z miłością obserwowali swoje dzielne pociechy. Uroczystość uświetnili zaproszeni goście. Oprócz rodziców,przewodniczącej Rady Rodziców, przybyli zaprzyjaźnieni z naszą szkołą żołnierze,którzy rozdawali dzieciom pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki. Po uroczystości pasowania pierwszaki i przedszkolaki udały się do klasy na poczęstunek przygotowany przez rodziców.
      Był to bardzo wesoły dzień dla przedszkolaków i pierwszoklasistów. Życzymy, aby kolejne lata były radosne i obfitujące w sukcesy.
                                                                                                                                                     M. Andrzejewska                                               

IV Wojewódzki Konkurs Historyczny

W dniu 24 listopada 5 uczniów kl. VII (Klaudia Lewandowska, Eryk Lewandowski, Iza Górniewicz, Weronika Rutkowska, Natalia Mikołajczak) przystąpiło do szkolnego etapu VI Wojewódzkiego Konkursu Historycznego. Konkurs składa się z trzech etapów- szkolnego, rejonowego i wojewódzkieg. Żeby dostać się do etapu rejonowego uczestnicy muszą zdobyć ponad 40 % możliwych do uzyskania punktów. Życzymy powodzenia!
                                                                                                                                                       E. Jażdżewska

Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym "LEON"

Dziś zmagaliśmy się z zadaniami matematycznymi na Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym "LEON"-sesja jesienna. Zadania wbrew pozorom nie były takie łatwe, trzeba było trochę logicznie pomyśleć i umieć zastosować poznaną wiedzę, żeby je rozwiązać. Wzięło nas udział 23 uczniów:
Kl. III- Marika Mól, Krzysztof Sobański, Mateusz Chumański, Agnieszka Michałowska, Amelia Lewandowska i Daniel Armacki.
Kl. IV- Sebastian Lewandowski, Arkadiusz Czynszak, Szymon Laskowski, Izabela Kucharska, Maciej Włodarzewski i Bartosz Włodarzewski.
Kl. V- Patrycja Grabowska, Emil Nowakowski i Paweł Jakubowski.
Kl. VI- Jakub Kotliński, Ewelina Cieślak i Milena Nowakowska.
Kl. VII- Klaudia Lewandowska, Izabela Górniewicz, Eryk Lewandowski, Weronika Rutkowska i Robert Sobański.
Mamy nadzieję, że nie zawiedziemy naszych nauczycielek p. M. Andrzejewskiej i K. Ziomkowskiej.

Narodowe Święto Niepodległości

     Jak co roku Narodowe Święto Niepodległości obchodziliśmy w naszej szkole bardzo uroczyście. Tego  zadania w tym roku  podjęła się klasa VII I VI  wraz z  panią Agnieszką Żeglicz. Apel odbył się w uroczystej oprawie z udziałem pocztu sztandarowego Szkoły i wspólnym odśpiewaniu hymnu państwowego.Pamięć minionych dni i dumę z odzyskanej niepodległości przywołały wiersze i  pieśni o tematyce patriotycznej.Nad oprawą muzyczną czuwał pan Tomasz Tuszyński.Uczniowie uczcili ten ważny , dla każdego Polaka dzień strojami galowymi.Apel uświadomił wszystkim uczniom, jak ważna jest Polska-nasza Ojczyzna oraz co w dzisiejszych czasach znaczy słowo: Wolność.

Spotkanie z policją

      Wczoraj 25 października uczniowie klas III-VII  mięli niecodzienną okazję spotkać się z przedstawicielami policji z Komendy Miejskiej w Lubrańcu. Nasze zaproszenie przyjęli pan Robert Łukasik i Błażej Jarmużewski. Tematem spotkania była cyberprzemoc oraz bezpieczeństwo w internecie. Pan Robert Łukasik przypomniał uczniom podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z internetu. Opowiedział o zagrożeniach czyhających w sieci oraz o tym, jak się przed nimi bronić. Odpowiadał również na pytania uczniów dotyczące niebezpiecznych gier, jakie można znaleźć w internecie, jak reagować na niepokojące nas zachowania. Przedstawiciel policji scharakteryzował zjawisko cyberprzemocy. Wyjaśnił, dlaczego jest ono tak niebezpieczne - kompromitujące zdjęcia, filmiki, komentarze czy inne materiały docierają w bardzo krótkim czasie do wielu osób i nie sposób nad ich rozpowszechnianiem zapanować. Policjant radził, jak postąpić będąc świadkiem takiej formy przemocy oraz gdzie szukać pomocy, gdy staniemy się ofiarą agresji w sieci. Często podkreślał, że cyberprzemoc jest przestępstwem, które należy zgłaszać organom ścigania. Uczniowie byli żywo zainteresowani wiedzą przekazywaną przez Policjanta. Zadawali wiele pytań. Spotkanie to było bardzo potrzebne bowiem nikogo nie trzeba przekonywać, jak poważnym problemem są internetowe zagrożenia oraz cyberprzemoc we współczesnym świecie. Mamy nadzieję, że dzięki spotkaniu z przedstawicielami policji uczniowie będą rozważnie i odpowiedzialnie korzystać z internetu, co pozwoli im uniknąć niebezpieczeństw i ustrzec się wielu błędów.                                                                                          
                                                                                                                                                     K. ZiomkowskaDzień Edukacji Narodowej
   
16 października, jak nakazuje tradycja, świętowaliśmy Dzień Nauczyciela. Jak co roku w naszej szkole odbył się uroczysty  apel, na który zostali zaproszeni wyjątkowi goście- emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły oraz przewodnicząca Rady Rodziców.
          Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy trzeciej i czwartej z wychowawczyniami- p.Joanną Stawicką i p. Małgorzatą Andrzejewską przy udziale p. Tomasza Tuszyńskiego. Apel ukazujący życie szkoły ,,na wesoło'' przeplatany wierszami i  piosenkami, wywołał wiele radości. Uczniowie zaprezentowali się wspaniale.
          Następnie pani dyrektor Elżbieta Jażdżewska podziękowała wszystkim pracownikom szkoły za zaangażowanie i rzetelne wypełnianie swoich obowiązków i wręczyła Nagrody Dyrektora Szkoły : Pani Mirosławie Szczepaniak, Pani Katarzynie Ziomkowskiej, Pani Małgorzacie Andrzejewskiej oraz Panu Łukaszowi Jasińskiemu. Nagrodę Burmistrza otrzymała w tym roku Pani Jadwiga Jasińska. Grzechem byłoby nie wspomnieć o naszej Radzie Rodziców, której przewodnicząca Pani Beata Sobańska złożyła serdeczne życzenia nauczycielom i pracownikom szkoły oraz podarowała słodki upominek -tort.
           Był to bardzo miły i pełen serdeczności dzień.                                                                   
                                                                                                                                                      M. Andrzejewska

Wycieczka do Wrocławia

   12 października wczesnym rankiem uczniowie klas III-VII wraz z opiekunami i kierownikiem wycieczki panią Jadwigą Jasińską wyruszyli  na wycieczkę do Wrocławia,stolicy Dolnego Śląska. Zobaczyliśmy Ostrów Tumski oraz zabytkowe ulice prowadzące do Rynku.Po drodze spotkaliśmy liczne krasnoludki,a było ich wiele ,więcej niż w bajce o królewnie Śnieżce. Nie mogliśmy pominąć słynnej Panoramy Racławickiej .To wielkie malowidło (15 m/114 m) dzięki zespoleniu szczególnych zabiegów malarskich i technicznych (oświetlenie, sztuczny teren,zaciemnione ,kręte podejście ),,przeniosło '' nas w inną rzeczywistość i inny czas .  Dodatkowo w programie wycieczki znalazło się podziwianie panoramy Wrocławia z 49. piętra    wieżowca Sky Tower.  Największe jednak wrażenie na uczniach zrobiła wizyta we wrocławskim Afrykarium. Z zachwytem podziwiali niezwykłe gatunki ryb oraz inne istoty wodne zamieszkujące odległe zakątki świata.Była też okazja podpatrzenia zachowania wielu innych dzikich zwierząt takich jak : żyrafy, tygrysy,małpy , niedźwiedzie.
     Po intensywnym i pełnym wrażeń zwiedzaniu, głodni udaliśmy się na posiłek do McDonald's.  Po obiedzie był czas na zakup pamiątek z wycieczki.   Późnym wieczorem zmęczeni ale szczęśliwi wróciliśmy do szkoły , gdzie czekali na nas rodzice.

Wycieczka do Borysewa
    27 września , w słoneczny , pogodny dzień udaliśmy się na egzotyczną wycieczkę autokarową do Borysewa. Ogród zoologiczny w Borysewie jest wyjątkowym miejscem na mapie Polski, gdzie można stanąć twarzą w twarz z dzikimi zwierzętami z całego świata. Jadąc kolejką wysłuchaliśmy historię zoo oraz usłyszeliśmy wiele ciekawostek o zwierzętach. Podziwiać tam można około 50 tysięcy gatunków najróżniejszych zwierząt, m.in. białe tygrysy bengalskie, lwy białe, antylopy, lamy, alpaki, małpy, bawoły, tapiry, zebry, kangury, kajmany, dingo, żyrafy, słonie, wilki oraz wielbłądy. Ponadto żyją tam zwierzęta zamieszkujące świat wodny, m. in. ptactwo wodne, żółwie czy foki Po atrakcyjnej przejażdżce, uczniowie klas V-VII uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych z udziałem żywych zwierząt. Uczniowie klas młodszych w czasie godzinnej pauzy mogli korzystać z Figlarni, gdzie atrakcją był 9 metrowy zamek ze zjeżdżalnią, tajemnicza stonoga i nurkowanie w basenie z kulkami.W czasie  spaceru po Safari dzieci podziwiały zwierzęta z całego świata; najgroźniejsze drapieżniki: tygrysy, wyjątkowe białe lwy, które w Borysewie doczekały się trójki potomstwa, jak i łagodne zebry, strusie, bawoły, wielbłądy i żyrafy. W ZOO zobaczyły także różne gatunki lemurów, kangurów i antylop.
     Do szkoły wróciliśmy zachwyceni wycieczką, pełni nowych wrażeń i nowych wiadomości.

Sprzątanie Świata

     "Nie ma śmieci - są surowce" to przesłanie tegorocznej edycji Akcji Sprzątanie Świata - Polska. Fundacja Nasza Ziemia i partnerzy Akcji zwracają w ten sposób uwagę na to, że przedmioty, które potocznie nazywamy śmieciami, są w rzeczywistości surowcami. Nie mogą one kończyć jako "śmieci" - na składowisku, w lesie czy w rzece, ale poprzez segregację odpadów powinny z powrotem trafiać do wykorzystania, funkcjonując jako zasób w Gospodarce o Obiegu Zamkniętym .
          Nasza szkoła, jak co roku  włączyła się w tegoroczną akcję "SPRZĄTANIA ŚWIATA". W piątek 15 września po trzeciej godzinie lekcyjnej  uczniowie klas.0-VII aktywnie wpisali się w realizacje idei tej akcji.
      Przedszkolaki w atmosferze emocjonalnego zaangażowania  sprzątały najbliższą okolicę -  teren wokół boiska szkolnego.Pozostali uczniowie zaopatrzeni w jednorazowe rękawice wyruszyli poza szkołę i zbierali śmieci, segregowali je i wrzucali do worków a po powrocie do szkoły złożyli śmieci do szkolnych kontenerów.

Inauguracja roku szkolnego 2017/2018

      Dnia 4września 2017 r. o godzinie 9.00 odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2017/2018. Wszyscy wypoczęci i uśmiechnięci pojawili się w murach szkoły aby zdobywać nowe doświadczenia i pogłębiać swoją wiedzę. Po wakacyjnej przerwie uczniów, rodziców i nauczycieli przywitała dyrektor szkoły mgr Elżbieta Jażdżewska. Spotkaliśmy się w powiększonym gronie , ponieważ po wielu latach do szkoły , na skutek reformy powróciła klasa siódma.
       Po wspólnym odśpiewaniu hymnu państwowego pani dyrektor mgr Elżbieta Jażdżewska wygłosiła przemówienie skierowane do całej społeczności szkolnej. Zaznaczyła, że ten rok szkolny jest szczególnie ważny dla klasy pierwszej, która rozpoczyna dopiero swoją edukację, ale również dla klasy czwartej przed, którą wielka zmiana i poznanie nowych nauczycieli. Natomiast uczniowie klasy siódmej są pierwszym rocznikiem w zreformowanej szkole, której mury opuszczą za 2 lata stając się jej absolwentami.
     Po części oficjalnej uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami, koleżankami i kolegami, aby podzielić się swoimi wakacyjnymi wrażeniami.

WYSIWYG Web Builder